GeriDünya Son dakika... ABD'den Rusya açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... ABD'den Rusya açıklaması

Son dakika... ABD'den Rusya açıklaması

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te açıklamalarda bulundu.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Başkan Trump'ın 11 Kasım'da Paris'te Rusya Devlet Başkanı Putin'le kısa bir görüşme yapacağını açıkladı. Bolton ayrıca Putin'in Washington'a davet edildiğini ve Rusya'ya gerekli tüm yaptırımların halihazırda uygulandığını belirtti.

Orta Doğu'da daha az müdahaleci bir Rusya'nın daha yardımcı olacağını söyleyen Bolton, Çin konusunda olası ABD-Rusya stratejik iş birliği imkanını değerlendirmek istediklerini belirtti.

Çin'in füze kapasitesinin Rusya için de bir tehdit olduğunu söyleyen belirten Bolton, Rusya'nın, Çin'in füze menzil sahasında olduğunu hatırlattı.

ABD seçimlerine de değinen Bolton, Rusya'nın seçimlere müdahale etmeyi durdurmasını, Kırım ve Doğu Ukrayna'da çekilmesi çağrısında bulundu.

Rusya'ya uygulanan yaptırımlar hakkında da konuşan Bolton, ABD tarafının Rusya'ya daha fazla yaptırım uygulamayacağını söylemenin yanlış olacağını, yapmaları gerekeni ve gerekli olduğunu düşündüklerini yapacaklarını belirtti.

Bolton, Rusya'nın kamu borcunun dolaylı olarak ABD'nin uyguladığı yaptırımlardan etkilenebileceğini fakat şu an için bu etkinin sınırlarını öngöremediklerini ifade etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle