Dünya Haberleri

DÜNYA

  Solcular, aşırı sağcıları Wedding’te yürütmedi

  AA
  18.06.2017 - 10:33 | Son Güncelleme:

  Berlin’de aşırı sağcı ‘Identitaere Bewegung’ adlı grubun düzenlediği yürüyüşün hedefine ulaşmasını sol gruplar engelledi.

   

  TÜRKLERİN de yoğun olarak yaşadığı Wedding semtindeki Gesundbrunnen tren garının önünde toplanan yüzlerce aşırı sağcı, merkez tren garına doğru yürüyüşe geçti. Sarı-siyah bayraklar taşıyan ve ‘Yurtseverlik suç değil’, ‘Berlin bizim kentimizdir’, ‘Sınırları kapatın’ sloganları atan aşırı sağcılar, sol grupların düzenlediği protestolar nedeniyle ancak bir kilometre yürüyebildi.
  Karşıt gösterilerden dolayı yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde üç saat Voltastrasse metro istasyonu civarında bekletilen aşırı sağcılar daha sonra yeniden Gesundbrunnen tren garına döndü ve gösterilerini sonlandırdı.
  Bu arada sol gruplar aşırı sağcıların geçeceği güzergah üzerinde karşıt gösteriler ve oturma eylemleri yaptı. Karşıt gösterilere Wedding semtinde yaşayanlar da katıldı. Oturma eyleminde bulunanlara müdahale eden Berlin polisi, çok sayıda kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Gösterilerde yaklaşık bin polisin görev aldığı kaydedildi.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı