GeriDünya Sol lider lüks villada oturur mu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sol lider lüks villada oturur mu

Almanya’da erken seçimlerde Sol Parti’nin adayı olan ve lüks hayat tarzı ile çok tartışılan Oskar Lafontaine’in villasının fotoğraflarının basında yer alması yeni tartışmalara yol açtı.

‘Süddeutsche Zeitung’ gazetesi Lafontaine’in Saarland’daki lüks villasının Lafontaine’in kişiliği ve psikolojisi hakkında önemli ipuçları verdiğini belirterek, solcu bir liderin bu tip bir villada yaşamasının doğru olup olmadığını sordu. Bild gazetesi de ‘Bana evini göster sana kim olduğunu söyleyeyim’ yorumunu yaptı.

NAPOLYON SANIYOR

Mimari Yapılar Uzmanı Profesör Peter Richter binanın çok simetrik olduğuna dikkat çekerek ‘Bu mimari iktidarda olma ihtiyacının bir sembolü. Kamuoyuna kendi reklamını yapmaya çalışıyor. Kendini Napolyon yerine koyuyor’ dedi. Villanın büyük, gösterişli ve orantılı olduğuna dikkat çeken mimar Jürgen Overdiek ise ‘Villa hükmetme hakkı üzerine kurulmuş gibi’ dedi. Hamburglu mimar Michael Prasch villayı klasik Palladio mimarisinin başarısız bir örneği olarak tanımladı ve ‘Fakir insanların refahını düşünen hiç kimse böyle bir evde oturmaz’ yorumunu yaptı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle