Dünya Haberleri

DÜNYA

  Şoke eden infaz görüntüleri

  Hürriyet Haber
  28.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sri Lanka geçen ay ülkesinde terörü bitirdiğini ve Tamil gerilalarına karşı zafer kazandığını ilan etmişti. Ancak yeni ortaya çıkan bir video, askerlerin sivilleri nasıl infaz ettiğini ortaya çıkardı.

  İŞTE ŞOK EDEN İNFAZ GÖRÜNTÜLERİ

  Sri Lanka'da ayrılıkçı Tamil Eelam Kurtuluş Kaplanları'na karşı geçtiğimiz aylarda zafer ilan eden ordunun, sivil Tamilleri öldürdüğünü gösteren görüntüler İngiliz Channel 4 televizyonunun ana haber bülteninde yayınlandı. Bir asker tarafından cep telefonuyla çekildiği belirlenen görüntülerde, askerler elleri ve gözleri bağlı çıplak bir Tamil'i öldürdükten sonra bir başka Tamil'i daha silahla vurarak öldürüyor. 

  Görüntülerin dünya basınında yer almasının ardından Sri Lanka ordu sözcüsü Uyada Nanayakkara, videodaki görüntülerin sahte olduğunu iddia etti. Sözcü, güvenlik güçlerini zor durumda bırakmak için foto montaj yapıldığını söyledi.

  Görüntü Sri Lanka'da "Demokrasi için Gazeteciler" adlı bir grup gazeteci tarafından İngiliz televizyon kanalına verildi. Grup Asya ülkelerinde demokrasi mücadelesi veriyor.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı