Dünya Haberleri

DÜNYA

  Soçi'deki rehine krizi sona erdi

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dün Rusya'nın Soçi şehrinde rehin alınan 4 kişinin serbest bırakıldığı ve rehinecilerin de teslim oldukları bildirildi. Rehinecilerle dün başlayarak bu sabah erken saatlere kadar süren telefon pazarlıkları sonuç vermiş oldu.

  Rehineciler bir otel inşaatında dün dört kişiyi rehin aldıktan sonra 30 milyon dolar fidye talebinde bulunmuşlardı. Fidye taleplerinin ardından bir ikinci isteklerinin daha olduğunu söyleyen rehineciler bu kez de Rus cezaevlerindeki tüm Çeçenlerin serbest bırakılmasını talep etmişti.

  Eylemcilerin Çeçen olduklarına dair yapılan eylemler üzerine Kremlin'den yapılan açıklamada "eylemciler Çeçen değildir" denilmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek isteyen sade vatandaş oldukları da söylenen eylemcilerden bir tanesinin akıl hastanesinden çıkan bir kişi olduğu da çıkan ama netlik kazanmayan söylentiler arasındaydı.

  Bugün yayılan bir başka iddia ise rehine alınma olayının tamamının bir senaryodan ibaret olduğu, gerçekte rehine alınan kimsenin olmadığı yolundaydı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı