GeriDünya Silikon canavarı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Silikon canavarı

ABD’de bir transseksüel, daha kadınsı görünsün diye kendisi gibi transseksüel olan bir arkadaşına sanayi tipi silikon enjekte edince ölümüne yol açtı.

GEORGIA Eyaleti’nin Albany Kasabası’nda yaşayan transseksüel Stephen Oneal Thomas, Andre Jeter’e daha yuvarlak hatlara sahip olması için, kalça ve kaba etlerine sanayi tipi silikon enjekte etti. İğnelerin tümü 6 bin dolar tuttu. Ancak Jeter, bir süre sonra rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan Jeter, iğneleri olmasının üzerinden bir ay geçtikten sonra yaşamını yitirdi.

Son derece tehlikeli

Olayın ortaya çıkması üzerine, Thomas tutuklandı. Thomas’ın beş kişiye daha aynı şekilde silikon enjekte ettiği ortaya çıktı.

Transseksüellerin, büyük göğüslere, yuvarlak kalçalara sahip olarak, daha kadınsı ve güzel görünmek için birbirlerine silikon enjekte ettikleri biliniyor. Özellikle de transseksüeller arasında güzellik yarışmasına katılmak isteyenler, silikon iğnesi vurdurmaktan çekinmiyor. Ancak bu tür iğneleri yapmak son derece tehlikeli. Sanayi tipi silikon, aslında dolgu maddesi olarak kullanılıyor ve içinde parafin ve yağ da bulunuyor. Steril olarak üretilmeyen silikon, vücuda enjekte edildiğinde son derece acı veriyor ve özellikle de akciğerlerde enfeksiyona neden oluyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle