GeriDünya Şili Devlet Başkanı Pinera'nın havada yakıtı bitti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şili Devlet Başkanı Pinera'nın havada yakıtı bitti

Şili Devlet Başkanı Pinera'nın havada yakıtı bitti
refid:16848171 ilişkili resim dosyası

Yerin 620 metre derinliğinde 69 gün mahsur kalan madencilerin kurtarılması sürecinde gösterdiği kararlılıkla tüm dünyanın takdirini toplayan Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera, az daha basit bir ihmalin kurbanı oluyordu.

Amatör helikopter pilotu olduğu bilinen Pinera, Cumartesi günü Robinson 44 helikopterine yakıt ikmali yapmadan havalandı. Başkent Santiago’nun 270 kilometre güneyinde uçarken yakıtı bitme noktasına gelen Pinera, bir anayolun üzerinde seyrettiği sırada acil iniş yapmak zorunda kaldı.

 

PINERA’YA ELEŞTİRİ YAĞMURU

Cobquecura kasabasının yakınlarında, amatör bir kameranın çektiği görüntüler, Şili'nin Mega TV kanalında gösterildi. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından, muhalefet milletvekilleri Pinera’yı eleştiri yağmuruna tuttu.

 

Pinera, gereksiz yere riskli işlere kalkışmakla eleştirilirken, Gabriel Asencio adındaki milletvekili olayın soruşturulmasını istedi. Camilo Escalona adlı diğer bir vekil ise Pinera’nın “helikopter pilotluğu oynamakla vakit geçirmemesi gerektiğine inandığını” söyledi.

 

Videoda, Pinera’nın helikopterle bölgeye gelen polise, “Yakıtımız yetmedi” dediği görülüyor.

 

YOLUNA DEVAM ETTİ

Helikopteri yakıt aldıktan sonra, Pinera, Santiago’nun 700 kilometre uzağındaki Lago Ranco’daki mülküne doğru yeniden havalandı.

 

Analist Manuel Antonio Garreton, milyarder bir iş adamı ve yatırımcı olan Pinera’nın, muhalefetin eleştirilerine rağmen hobilerinden vazgeçmeye niyetli olmadığını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle