Dünya Haberleri

DÜNYA

  Silah sesleri duyulduğu öne sürülen Donanma'ya ait tersanede son durum

  hurriyet.com.tr
  02.07.2015 - 15:18 | Son Güncelleme:

  ABD'de sıcak saatler... Başkent Washington'da Donanma'ya ait bir tersane binasında silah sesleri duyulduğu öne sürüldü. Polis olay mahalline çıkan tüm yolları kapadı. Geniş çaplı arama yapan güvenlik güçleri, bölgede bir saldırgan olmadığını belirledi. 2013 yılında aynı tersanede silahlı bir saldırgan, 12 sivil işçiyi öldürmüştü.

  Associated Press'in haberine göre; tersanede silahlı bir kişi olduğu yönündeki ihbar üzerine güvenlik güçleri olay mahalline sevk edildi.

  Donanma Sözcüsü Pedro Rodriguez, bölgenin emniyet güçlerince sarıldığını söyledi.

  Polis 2013'teki saldırının yaşandığı 197 numaralı binada geniş çaplı arama yaptı. Tersanede çalışanlar koruma altına alındı.

  Ancak, araştırmalar sonucunda hiçbir saldırı, silah kullanımı ve herhangi bir şüpheliye rastlanmadı.

  Basın toplantısı düzenleyen Washington Belediye Başkanı Muriel Bowser ve yetkililer de ihbarın asılsız çıktığını duyurdu.

  Yetkililer, silah sesi geldiği öne sürülen binanın çevresindeki çitlerden iki kişinin atladığını yansıtan görüntülerin güvenlik güçlerince izlendiğini açıkladı.

  ABD'yi alarma geçiren haberlerden iki saat sonra açıklama yapan Washington polis sözcüsü, tersanede saldırgan olduğuna dair bir kanıt bulunmadığını ifade etti.

  Silah sesleri duyulduğu öne sürülen Donanmaya ait tersanede son durum

  CNN'in haberine göre; bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Güvenlik önlemi olarak Beyaz Saray'ın önündeki Pennsylvania Caddesi de trafiğe kapatıldı.  CNN'e konuşan Deniz Binbaşı Scott Williams, silah sesleri duymadığını söylerken, "Birinin binadan çıkın, kafeteryadan uzak durun diye bağırdığını duyduk ve insanların çıkışlara doğru koştuğunu gördük" dedi.

  Silah sesleri duyulduğu öne sürülen Donanmaya ait tersanede son durum
  Donanma'ya ait tersanede silah sesleri duyulmasıyla ABD medyası olay mahalline akın etti.

  Eylül 2013'te Aaron Alexis, aynı tersanede 12 sivil işçiyi öldürmüştü. Saldırgan ise polis tarafından etkisiz hale getirilmişti.

  Silah sesleri duyulduğu öne sürülen Donanmaya ait tersanede son durum
  2013'te 12 kişinin öldüğü saldırının yaşandığı tersanenin üzerinde polis helikopterleri uçuyor.

  Silah sesleri duyulduğu öne sürülen Donanmaya ait tersanede son durum
  Silahlı askerler tersanede...

  Etiketler: washington , Tersane
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı