GeriDünya Sığınmacılar için, birlikte çalışacaklar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sığınmacılar için, birlikte çalışacaklar

Sığınmacılar için, birlikte çalışacaklar

Kilis Belediyesi ile Mannheim Belediyesi, Kilis ve çevresindeki sığınmacılar için başlattıkları işbirliği projesini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

ULUSLARARASI Sosyal Çalışmalar Birliği öncülüğünde Kilis’te bir eğitim merkezi kurulması hedeflenen proje kapsamında Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ve beraberindeki heyet, Mannheim’a geldi. Kilis heyeti ilk olarak Mannheim Belediye Başkanı Peter Kurz’u ziyaret etti. Ziyarette Kilis’te mülteciler için yapılması düşünülen mesleki eğitim çalışmaları, projeler ve destekler ele alındı. Görüşmeyle ilgili olarak gazetecilere bilgi veren Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, “Karşılıklı işbirliği ve özellikle Suriye’den gelen göç ve yaşanan insanlık dramının etkilerinin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılması yönünde görüş alışverişinde bulunduk. Kilis’e yapılabilecek yardımlar ve içerikleri ele alındı. Kilis’te yapılan fedakarlıklar, kadın meslek eğitim merkezleri ve bu örnek uygulamaların devamı konusunda bilgi verdik” dedi.

PAZARA KADAR SÜRECEK
Mannheim’da pazar gününe kadar sürecek temaslarda, Suriyeli sığınmacılar için Kilis’te kurulacak merkez, Almanca kursları, meslek eğitimi ve Almanya’daki çalışma hayatına kazandırılmaları konuları ayrıntılarıyla masaya yatırılacak.
Mannheim’a gelen Kilis heyetinde Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir, Kilis Projesi Sorumlusu Hüseyin Erkmen, Kilis Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Selçuk, Kilis Protokol Müdürü M.Uğur Tunçeli, Belediye Başkanı Danışmanı Bekir Çiftçi yer aldı.

Sığınmacılar için, birlikte çalışacaklar

BAKTAT TESİSLERİNİ GEZDİLER

Kilis Belediye Başkanı Kara ve beraberindekiler, Baktat Tesisleri’ni de ziyaret etti. Baktat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baklan’ın ev sahipliğinde tesisleri gezen Başkan Kara, projeye verdikleri destek için teşekkür etti. Şirketleri ve ürünleriyle ilgili bilgi aktaran Mustafa Baklan ise eğitime her zaman büyük destek verdiklerini belirterek, bu çerçevede gerçekleştirdikleri projeleri de anlattı. Ziyarete, Mannheim Uyum ve Dinlerarası Diyalog Derneği’nden Talat Kamran, DİTİB Mannheim’dan Bilal Dönmez ve Duha Derneği’nden Mustafa Dedekeloğlu da katıldı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle