Dünya Haberleri

DÜNYA

  Sidney'deki rehine krizine polis müdahale etti: Üç ölü

  hurriyet.com.tr
  16.12.2014 - 17:23 | Son Güncelleme:

  Avustralya'nın Sidney kentindeki rehine krizinde polis, silahlı kişinin rehineleri tuttuğu kafeye operasyon düzenledi. Ağır silahlarla donatılmış polis ekiplerinin kafeye baskın düzenlediği sırada olay yerinden büyük bir patlama sesi duyuldu. Yaklaşık 16 saattir olay yerinde bekleyen gazeteciler; bazı rehinelerin kaçtığı, bazılarının ise sağlık görevlileri tarafından yaralı olarak kafeden çıkarıldığı dakikaları anbean görüntüledi.

  Operasyonun ardından yapılan açıklamada, kafedekileri rehin alan İranlı Man Haron Monis'in yanı sıra kafenin 34 yaşındaki işletmecisi Tori Johnson ile 38 yaşındaki avukat Katrina Dawson'ın da hayatını kaybettiği belirtildi. Üç çocuk annesi avukat Katrina Dawson'ın, hamile arkadaşını korumak isterken öldüğü ifade edildi.

  Olayda altı kişi de yaralandı.

  Sidneydeki rehine krizine polis müdahale etti: Üç ölü

  Avustralya polisi, TSİ 17.50 sularında yaptığı açıklamada, operasyonun sona erdiğini duyurmuştu. Operasyon sırasında içeride en az 15 rehine olduğu tahmin ediliyordu.

  Sidneydeki rehine krizine polis müdahale etti: Üç ölü

  Kafedekileri rehin alan silahlı kişinin kimliği saat 16.00 sularında belli olmuştu. Reuters, daha önce cinsel saldırı suçundan hüküm giymiş olan Man Haron Monis isimli kişinin, İranlı bir mülteci olduğunu bildirdi. Kendini şeyh olarak tanımlayan 49 yaşındaki Monis, yurt dışında ölen Avustralyalı askerlerin ailelerine gönderdiği nefret mektuplarıyla tanınıyor.

  Sidneydeki rehine krizine polis müdahale etti: Üç ölü

  Yaklaşık 16 saat süren rehine krizi sırasında, daha önce beş kişi kafeden kaçmayı başarmıştı.

  Sidneydeki rehine krizine polis müdahale etti: Üç ölü Rehine krizi: Mehmet Yılmaz bildiriyor, Sebati Karakurt görüntüledi

  Sidneydeki rehine krizine polis müdahale etti: Üç ölü

  Sidneydeki rehine krizine polis müdahale etti: Üç ölü BELÇİKA'DA REHİNE KRİZİ

  Etiketler: kriz , Sidney
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı