Dünya Haberleri

DÜNYA

  Shakira'nın kayınpederi Arjantin'i kurtaramıyor

  Hürriyet Haber
  13.12.2001 - 02:03 | Son Güncelleme:

  Arjantin tarihin en derin ekonomik krizini yaşarken Devlet Başkanı Fernando de la Rua'nın da reytingi dibe vurdu. Televizyon şovlarında, karikatürlerde De la Rua yerden yere vuruluyor.

  Başkan, Kolombiyalı şarkıcı Shakira ile aşk yaşayan 28 yaşındaki oğlu Antonio'yu kendine baş danışman seçtiği için de büyük eleştiri alıyor.

  64 yaşındaki siyasetçi, iki yıl önce merkez soldaki Radikal Yurttaş Birliği Partisi'nden devlet başkanı seçildi. Ancak Fernando de la Rua, Arjantin'in ihtiyaç duyduğu taze kan olamadı. Ekonomik krizle baş etmede etkin olamayan De la Rua, hem partisinden hem de muhalefetteki Peroncu partiden destek bulamadı. Siyasi çatlaklarla birlikte ekonomik kriz de derinleşti.

  Başkan'ın reytingi tek haneli rakamlara düştü. Arjantinliler, De la Rua için ‘‘kararsızlığın tutsağı olmuş’’ anlamına gelen İspanyolca ‘‘delarruizar’’ diye bir kelime bile uydurdu. Yoksulluk, işsizlik ve ekonomik kriz Arjantinliler için hayatı iyice zorlaştırırken Başkan'ın seçtiği danışmanlar da eleştiri konusu oluyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı