GeriDünya Şevardnadze’nin korumalarının maaşı Türkiye’den geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şevardnadze’nin korumalarının maaşı Türkiye’den geliyor

Gürcistan Devlet Başkanı Edvard Şevardnadze yeni yılın ilk günlerinde ma varlığına ilişkin bir açıklama yaptı ve Türkiye'de yaşaya Gürcü asıllı işadamlarından geçen yıl aldığı 153 bin dolarlık (yaklaşık 49 milyar) yardımın büyük bölümyle koruma görevlileri maaşlarını ödediğini söyledi.

Tiflis radyosundan mal varlığını halka duyura Şevardnadze‘Gürcistan’ın güçlü bir cumhuriyet olabilmesi için herşeyden önce devlet başkanı geniş mali imkanlara sahip olmalı. Fakir birisi devlet başkanı olama demiyorum, ancak bu şartlarda şahsi imkanlarım devlet imkanlarında daha fazla ve bunları ülkemizin çıkarı için kullanıyorum' dedi.

TÜRKLERİN YARDIMI

Türkiye'den gelen para yardımının devlet adına değil, kendi adın geldiğini vurgulayan Şevardnadze şunları söyledi: ‘SSCB’nin çöküşünün ardından Batılı gazetecilere 50 bin dolar karşılığı demeçler veriyordum, üniversitelerde konuşmalar yapıyordum. İki kitap yazdım ve bunlar çok iyi sattı. Hazineye 143 bin mark vergi ödedim. Bu topraklarda kendime ait bir evim yok. Başkanlık rezidansında eşimle birlikte ikamet ediyorum. Moskova'daki apartman dairesni ise tanıdıklara verdim.'
Yorumları Göster
Yorumları Gizle