GeriDünya Serdar Denktaş: Hala kritik partiyiz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Serdar Denktaş: Hala kritik partiyiz

DP lideri Serdar Denktaş, sonuçların ardından, ‘kritik parti olmayı sürdürüyoruz’ dedi.

Serdar Denktaş, ‘Biz 6 milletvekili ile yine kilit partiyiz. Sonuçlar bizi sevindirmemiş, ama üzmemiştir de’ ifadesini kullandı. Denktaş, Rum gazetecilerin ‘Denktaşlar devri bitti mi?’ sorusuna ise, ‘Yeni Denktaş dönemi başlıyor. Sonuçlar, CTP-DP koalisyon hükümetinin başarısının onaylandığı anlamına gelir’ karşılığını verdi.

Bunu beklemiyorduk

GEÇEN seçimlerde TKP ile ittifak yaparak 6 milletvekili çıkartan ancak dünkü seçimlerde sadece kendi milletvekili seçilebilen BDH lideri Mustafa Akıncı, ‘Beklentimizin altında oy aldık. Daha iyi bir sonuç bekliyorduk. Ne yazık ki böyle bir tablo çıktı. Barajı aşmamız bile yeni bir başlangıçtır. Koalisyona girip girmeyeceğimize daha sonra karar vereceğiz’ dedi.

CTP zafer sarhoşu oldu

GEÇEN seçimlere göre yüzde 10’luk oy artışı kaydeden CTP taraftarları sokaklara döküldü. Başta başkent Lefkoşa olmak üzere KKTC genelinde partililer sokaklara döküldü. CTP Genel Sekreteri Ferdi Sabri Soyer, taşkınlıktan uzak durulması çağrısı yaptı. Soyer, bugün yapılacak büyük şölene ise yediden yetmişe herkesi beklediklerini kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle