GeriDünya Senin bir numaralı hayranınım Bill
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Senin bir numaralı hayranınım Bill

Başkan Bill Clinton'ı tacizcilikle suçlayan Kathleen Willey'e karşı savunmaya geçen Beyaz Saray, iki önemli kanıtla bu iddiaları çürütmeye çalışıyor. Bu kanıtlardan biri Willey'in iş talebi dahil çeşitli bahanelerle Clinton'a yazdığı mektuplar. İkincisi ise Willey'in, anılarını yazmak üzere bundan bir ay önce bir yayıneviyle yaptığı görüşmeyle ilgili bilgiler.

Beyaz Saray, 1992'deki seçim kampanyası sırasında gönüllü olarak Clinton için çalışan ve iş istemek üzere Oval Ofis'e gittiğinde Başkan'ın cinsel taciziyle karşılaştığını iddia eden Willey'in yazdığı mektupları kamuoyuna açıkladı. Bu mektuplardan biri ‘20 Aralık 1993’ tarihini taşıyor: yani 29 Kasım'daki tacizden bir ay sonra yazılmış ve son derece dostça ifadeler içeriyor. Willey, ‘Önümüzdeki yıl iyi bir iş bulmayı ve bunun Beyaz Saray’da olmasını umut ediyorum' diyor.

Başka bir mektubunda Clinton'ın ‘Bir numaralı hayranı’ olduğunu yazan Willey, bir diğerinde ise Clinton'ın kendisini büyükelçilikle görevlendirmesini istiyor.

Öte yandan Clinton'ın özel avukatı Bob Bennett, Kathleen Willey'in anılarını yayınlamak üzere Los Angeles'li bir yayıncıyla temasta olduğunu söyledi. Bennett'in verdiği bilgiye göre Willey'in avukatı Daniel Gecker, New Millennium Yayınevi'yle yaptığı görüşmede, ‘Müvekkilim bir ay sonra bir TV programına çıkacak. Bu program kitabın satışını artıracaktır’ dedi. Bennett, Willey'in çıkıp Clinton'la ilgili iddiaları ortaya attığı CBS'deki ‘60 Dakika’ adlı programın kastedildiğini kaydetti.Yorumları Göster
Yorumları Gizle