GeriDünya Alman kızla ilgili son iddia: Seks kölesi değil keskin nişancı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman kızla ilgili son iddia: Seks kölesi değil keskin nişancı

Alman kızla ilgili son iddia: Seks kölesi değil keskin nişancı

Irak'ın Musul kentinde, bir tünelde gizlenirken yakalanan 20 yabancı arasında yer alan 16 yaşındaki Linda Wenzel'in DEAŞ saflarında savaşan bir Çeçen militanla evli olduğu ve örgütün keskin nişancılarından biri olduğu iddia edildi. Alman savcı ise "Bizim bildiklerimiz kızın bir yıl kadar önce İstanbul'a geldiği noktada bitiyor" dedi.

The Times gazetesinin haberine göre, Musul'da bir tünelde 20 yabancı gözaltına alındı. Yabancılar arasında 5 Alman, 3 Rus, 3 Türk, 2 Kanadalı ve 4 çocuklu bir Fransız kadının bulunduğu belirtilen haberde, 16 yaşındaki Linda Wenzel adlı Alman kızın, bir Çeçen militanla evli olduğu ifade edildi edildi.

Wenzel'ın, önce DEAŞ'ın seks kölelerinden biri olabileceği düşünülürken, yanında silah olması örgütün keskin nişancılarından olduğu iddialarını dpğurdu.

DAKHİL: IRAK'A ALMANYA'DAN EŞİNİN PEŞİNDEN GELMİŞ 

The Times'a konuşan Iraklı milletvekili Viyan Dakhil, Wenzel'in kendisine Irak'a Almanya'dan eşinin peşinden geldiğini anlattığını ve anne Wenzel'in kızının Musul'da bir tünelde bulunduğunu doğruladığını aktardı.

"ALMANYA'YA İADE EDİLMEMESİNİ İSTEYECEĞİZ" 

Dakhil, "Wenzel'in sorgusu sürüyor. Hükümetten Wenzel'i Almanya'ya iade etmemesini talep edeceğiz. Zira buraya terör örgütüne katılmak için geldi ve Irak kanunlarına cezalandırılmalı" dedi.

Associated Press ajansı iddiaları ilgili soruşturmayı yürüten Alman savcı Lorenz Haase'ye sordu. Hasse, "Bizim bildiklerimiz kızın bir yıl kadar önce İstanbul'a geldiği noktada bitiyor" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle