Dünya Haberleri

DÜNYA

  'Seçimler öncesi sınırlı operasyon planı' iddiası

  SÜLEYMANİYE(ANKA)
  10.07.2007 - 11:10 | Son Güncelleme:

  Bakanlar Kurulu’ndan tezkere kararının çıkmamasının, Iraklı Kürtleri sevindirdiği bildirildi.

  Ancak KYB internet sitesine konuşan bir Kürt yetkilisi, tezkere kararının çıkmamasının Türkiye’nin bir operasyona kalkışmayacağı anlamına gelmeyeceğini söyleyerek “Türkiye’deki seçimler öncesi sınırlı bir operasyon planı var. Bu sınırlı operasyon, son dakikaya kadar gizli tutulur. Seçimler öncesi kapsamlı bir operasyon beklemiyoruz” dedi.

  KYB’nin resmi internet sitesi, KYB Ankara Temsilcisi Behroz Gelali’nin “Seçimler öncesi tezkere çıkması ihtimali az” sözlerini anımsatarak Gelali’nin haklı çıktığına dikkat çekti. Böyle bir kararın çıkmamasının “Kürt ve Türkmen yetkililerince olumlu karşılandığı”nı belirten site, yine bir Kürt yetkilisini kaynak göstererek Türkiye’de “Seçimler öncesi sınırlı bir operasyon planı var” iddiasına yer verdi.

  Siteye göre, adı açıklanmasını istemeyen bir Kürt yetkilisi, Bakanlar Kurulu toplantısında sınır ötesi operasyon kararının çıkmamasının, Türkiye’nin bir operasyona kalkışmayacağı anlamına gelmeyeceğini söyleyerek “Türkiye’deki seçimler öncesi sınırlı bir operasyon planı var. Bu sınırlı operasyon, son dakikaya kadar gizli tutulur. Seçimler öncesi kapsamlı bir operasyon beklemiyoruz” dedi.

  Aynı yetkili, Bakanlar Kurulu’nun dünkü toplantısında sınır ötesi operasyon kararının çıkmamasını olumlu karşıladıklarını ifade etti.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı