Dünya Haberleri

DÜNYA

  Savunma Bakanı Yılmaz: Türkiye’den ateş iddiaları yalan

  Celal ÖZCAN / BERLİN
  03.12.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  ALMANYA’da Berlin Güvenlik Konferansı’nın açılış konuşmasını yapan Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Türkiye’den Kobani’ye ateş ettiği iddialarını yalanladı.

  Bir grup gazeteciye açıklama yapan Bakan, Hürriyet’in “Kürtler, IŞİD’in Kobani’ye Türkiye’den ateş açtığını iddia ediyor. Bu suçlama doğru mu” sorusuna şu cevabı verdi:

  “Doğru değil. Yani 200 bin Kobanili insanı biz kabul edeceğiz. Kobani’de çarpışan insanları Türkiye’de kabul edeceksin. Şu anda IŞİD ile çarpışanlar Türkiye’de tedavi oluyor. Bunları neden söylemiyorlar? Türkiye hiçbir terör örgütüne destek vermez, yataklık yapmaz.”

  “Beceriksizliklerine ve yetersizliklerine mazeret arıyorlardır” diyen Bakan Yılmaz, “Eğer bugün tek güvenli taraf varsa Kobani’de, o da Türkiye ile olan sınır tarafındadır. Geçişler oradan” dedi. Bu algının doğru bir tarafı olmadığını ifade eden Yılmaz, “Biz buradayız. 100 yıl sonra da burada kalacağız, bin yıl da. Onlar da 100 yıl sonra bin yıl burada kalacaksa, yüz yüze bakacaksak, doğruyu söylemek lâzım, gerçeği söylemek lâzım” ifadelerini kullandı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı