GeriDünya Savaşın çocukları Londra'da kaderine terk ediliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Savaşın çocukları Londra'da kaderine terk ediliyor

Savaşın çocukları Londra'da kaderine terk ediliyor
refid:7588199 ilişkili resim dosyası

Büyük insanlık dramlarını yaşandığı ABD işgali altındaki Irak ve Afganistan'da aileler, son bir umutla küçük çocuklarını insan kaçakçılarının insafına bırakıyor.

Hergün onlarca kişinin öldüğü Irak ve Afganistan'da savaştan kaçan aileler küçük çocuklarını, daha iyi bir hayat umuduyla insan kaçakçılarının insafına terkediyor. Aralarında şanslı olanlar İngiltere'ye varıyor, ancak kaderlerine terkedilen çocuklar, otoban ve kenar mahalelerde kaderlerine terkediliyor.

Metro gazetesindeki habere göre, Irak ve Afgan aileler, daha güzel hayat koşulları sağlamak umuduyla küçük çocuklarını insan kaçakçılarına teslim ediyor. Yaşları 6- 16 arasında değişen savaş mağduru bu çocukların, sahte pasaportla TIR kasasında veya trenle İngiltere'ye kaçak yollardan getirildikleri ortaya çıktı. İngiltere'nin önde gelen yardım kuruluşlarından ‘Save the Children', İngiltere sokaklarında kaderine terk edilen Afganistan, Irak ve Afrikalı çocukların, uyuşturucu ve çocuk tacirlerinin kurbanı olduklarını açıkladı.
Save the Children, Irak, Afgan ve Afrikalı ailelerin, insan kaçakçılarına yüklü miktarda para ödeyerek, çocuklarını teslim ettikleri vurguladı.

İngiliz İçişleri Bakanlığı Home Office, geçen yıl yaklaşık 3 bin kimsesiz çocuğun ülkeye kaçak yollardan giriş yaptığını açıkladı. Home Office, yaşları 6- 17 arasında değişen 6 bin çocuk sığınmacıya yerel makamlar tarafından bakıldığını ve 18 yaşına gelen bu çocukların daha sonra sınırdışı edildikleri de iletti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle