GeriDünya Şaşkın Hintli bakan
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şaşkın Hintli bakan

Şaşkın Hintli bakan
refid:17024685 ilişkili resim dosyası

Hindistan Dışişleri Bakanı Somanahalli Mallaiah Krishna, geçen cumartesi günü New York’taki Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ndeki oturumda yanlışlıkla Portekizli meslekdaşı Luis Amado’nın konuşmasını okuyunca dalga konusu oldu

Oturumda konuşma yapan 78 yaşındaki Dışişleri Bakanı Krishna, önündeki kağıtlar karışınca kendi konuşması yerine yanlışlıkla Portekiz Dışişleri Bakanı Amado’nun konuşmasını okudu. Daha da kötüsü bakan konuşmadaki “Portekiz ve Brezilya gibi Portekizce konuşan iki ülkenin aynı anda konseyde yer almasından mutluluk duyduğunu” söylemesine rağmen hatayı fark etmedi.

“Olur böyle vakalar” dedi

Hintli bir görevlinin beş dakika sonra kendisini uyarmasıyla bakan geç de olsa doğru metni okudu. Times of Indıa gazetesine konuşan bakan “Keşke yaşanmasaydı ama böyle şeyler olabilir” dedi. Hindistan ana muhalefet partisi Bharatiya Janata Partisi sözcüsü Ravi Shankar Prasad ise, “BM Güvenli Konseyi önemli bir kurum. Fakat bakan burada Portekiz Başbakanın konuşmasını okuyor. Bir Hintli olarak üzgünüm” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle