Dünya Haberleri

DÜNYA

  Sarrazi'nin oğlu da işsizlik parası alıyormuş

  Nurdan AYDINALIN/KÖLN, (DHA)
  25.02.2011 - 01:33 | Son Güncelleme:

  ALMANYA’da yabancılara yönelik ırkçı sözler ve "Almanya kendini yok ediyor" isimli satış rekorları kıran kitabın yazarı Thilo Sarrazin’in oğlu Richard Sarrazin’in sosyal yardım parasından yararlandığı ortaya çıktı.

  Göçmenleri ve sosyal yardım parası Hartz 4 alanları yerden yere vuran Sarrazin’in 30 yaşındaki oğlunun da bir Euro ücretli işte çalışan biri olduğu ve işsiz gezmeyi çok sevdiği ortaya çıktı. Oğul Sarrazin, Bunte dergisine verdiği röportajda Hartz 4’den geçindiğini ve aslında kendini dışlanmış hissettiğini açıkladı.

  "Babam için ben şamar oğlanıyım, ailenin kara koyunuyum" diyen Richard, büro çalışanı olarak eğitimini almış olmasına rağmen şuan bahçe ve peyzaj yardımcısı olarak bir Euro’luk işte çalışıyor. "İşsiz olmak ve birinin size ihtiyacı olmaması aslında iyi bir şey, çünkü hayat ritminizi istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz" yorumunu yapan Richard Sarrazin ana okul öğretmenliği yapan annesi Ursula Sarrazin’den de oldukça şikayetçi. Oğlu annesinin kendisini her fırsata uyardığını, yasaklar ile denetim konusunda ise çok sert olduğunu ve abartmayı sevdiği belirtildi. Richard ayrıca bütün bunların kendini inanılmaz sinirlendirdiğini ve evde özellikle gece dışarı çıkma ile yanlış arkadaşlar edinme nedeniyle sorunları olduğunu vurguladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı