GeriDünya Şaron’a yine ameliyat
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şaron’a yine ameliyat

Şaron’a yine ameliyat
refid:3753077 ilişkili resim dosyası

Ağır bir felç geçiren Ariel Şaron’un durumu kötüleşiyor. Dün beyindeki kanama üzerine Şaron ikinci kez ameliyat edildi.

İSRAİL Başbakanı Ariel Şaron, kafatasındaki basıncın artması ve beynindeki kanama yüzünden dün yine acilen ameliyata alındı. Şaron’un tansiyonunun da tehlikeli biçimde yükseldiği belirtiliyor. Uzmanlar, durumun oldukça vahim olduğuna dikkat çekiyorlar.

Hadassah Hastanesi başhekimi Dr. Şlomo Mor-Yosef, gazetecileri bilgilendirirken, tansiyonunda da yükselme olan Şaron’un kanamayı durdurmak ve kafatasının içindeki basıncı azaltmak için yeniden ameliyat edilmesine karar verildiğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak İsrail TV’sine konuşan uzman Dr.Yonatan halevi, "Kanamanın tekrarlaması, durumun daha da kötüleşmesi anlamına gelir. Şaron’un durumu son derece kaygı verici" dedi.

Şaron’un adının açıklanmasını istemeyen bir yardımcısı da, kendisine başbakanın durumunun iyi olmadığının bildirildiğini ifade etti.

Kudüs’te toplantıda olan Şaron’un yardımcıları, Şaron’un yeniden ameliyata alındığı haberi üzerine, toplantıyı yarıda keserek Hadassah Hastanesi’ne gittiler. Başbakan Vekili Ehud Olmert ile eski Başbakan Şimon Peres de hastaneye giderek, Şaron’un sağlık durumu ve gelişmeler hakkında sürekli bilgi aldılar. Peres, "Çok endişeliyim" diye konuştu.

Çarşamba günü Necef çölündeki çiftliğinde beyin kanaması geçiren Şaron, acil olarak hastaneye kaldırılıp, ameliyat edilmişti. Ancak kanama durdurulamayınca, önceki sabah 7 saat süren yeni bir ameliyata alınmıştı. Doktorlar, Şaron’un Pazar gününe kadar uyutulmasına karar vermişlerdi.

Uzmanlar, 18 Aralık’ta daha hafif bir inme geçiren Şaron’a verilmeye başlanan kan sulandırıcıların, beyin kanaması ve felci bu kadar ağır geçirmesine yol açtığını savundular.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle