GeriDünya Sarkozy büyük oğlunu kayırmakla suçlanıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sarkozy büyük oğlunu kayırmakla suçlanıyor

Fransa'da geçen ay küçük oğlu 23 yaşındaki Jean'ı iş hayatında “kayırdığı” gerekçesiyle eleştirilen Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, bu sefer 25 yaşındaki büyük oğlu Pierre'e “arka çıktığı” gerekçesiyle suçlanıyor.

Sarkozy'nin, Cumhurbaşkanlığı Sarayı yetkililerini araya koyarak, müzik yapımcılarının oluşturduğu kuruluşun, büyük oğlu Pierre'in ortağı olduğu şirkete, yapılan talebe rağmen neden sübvansiyon vermediğini soruşturduğu ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı, “sadece bilgi almak için bu kuruluşu aradıklarını, Pierre Sarkzoy lehine bir girişim yapılması konusunda talepte bulunmadıklarını” açıkladı.

Söz konusu kuruluş, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan kendilerine telefon açıldığını, Pierre Sarkzoy'nin ortağı olduğu şirketin, kuruluşa üye olmadığı gerekçesiyle bu sübvansiyondan yararlanmasının mümkün olmadığının anlatıldığını bildirdi.

Muhalefet ve kamuoyunun yoğun baskısı üzerine Sarkozy'nin küçük oğlu Jean, Paris'in La Defense bölgesindeki en büyük iş merkezinin üst düzey yöneticiliğinden vazgeçme kararı almıştı.

Muhalefet ve basın, Jean'ın bu görevi alacağı yolundaki haberlerin çıkmasının ardından Sarkozy'ye “hanedanlık” suçlamaları yöneltilmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle