GeriDünya Sarko’nun entelektüel dönüşümü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sarko’nun entelektüel dönüşümü

Sarko’nun entelektüel dönüşümü
refid:12151894-spot ilişkili resim dosyası

Fransa Cumhurbaşkanı Rambo filmleri yerine artık Fellini izliyor.

fransa Cumhurbaşkanı Nicolas sarkozy, 2012 seçimlerinde yeniden aday olmaya karar vermesinin ardından imajını tamamen değiştirmeye karar verdi. Bugüne dek “ideolojiden uzak, biraz kaba bir halk adamı” portresi çizen sarkozy, imajındaki “entelektüelite” eksikliğini farketti.

Yakınlarına, “Yalnızca entelektüellerle seçim kazanamazsınız. Ama onlar karşınızdaysa, kesin kaybedersiniz” diyen sarkozy, eşi Carla Bruni’den yardım almaya başladı.L ’Express’in haberine göre, sarkozy bugünlerde “metamorfoz” geçiriyor.

Önce giyimini değiştirip, koyu takımlar, İngiliz işi gömlekler ve sâde fakat şık kol saatleri tercih etmeye başladı. Ardından “Clèves Prensesi” gibi Fransız klasiklerini ve Jean-Paul Sartre gibi “ağır” yazarları  okumaya koyuldu.  fransa Cumhurbaşkanı, kaba komedi filmlerini ve Sylvester Stallone hayranlığını da bir kenara bıraktı. Artık Fellini ve David Lynch gibi daha “entelektüel” yönetmenleri tercih ediyor. Sarko’nun yeni keşfettiği filmler arasında,  “Eve Hakkında Herşey,” “Arzu Tramvayı” ve “Otomatik Portakal” da var.

Spor yaparken bayıldı

54 yaşındaki lider sarkozy, Versailles Sarayı yakınlarında dün koşu yaparken fenalaşınca, askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı. Elysee,  “önemsiz” rahatsızlık hakkında ayrıntı vermedi. Sarko’nun, yorgunluk yüzünden oluşan “vasovagal senkop” sonucu kısa süre bayıldığı öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle