GeriDünya Sandviç hırsızı cani milyarder çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sandviç hırsızı cani milyarder çıktı

ABD'de karısını ve 2 yakın arkadaşını öldürmekten aranan dolar milyarderi emlakçı, 6 dolarlık sandviç, gazete ve yara bandı çalınca yakayı ele verdi.

19 yıl önce karısı kayboldu

New York'lu ünlü emlakçı Durst Ailesi'nin iki varisinden biri olan 58 yaşındaki Robert Durst, 1982'de tıp öğrencisi olan ilk karısı Kathleen'in kaybolmasından bu yana polisi peşinden koşturuyordu. Polis, 18 yıl sonra Durst'un Los Angeles'ta yaşayan yazar arkadaşı Sussan Berman'a, Kathleen'in akıbetini sormaya karar verdi.

2 yakın arkadaşı ölü bulundu

Dedektifler, 24 Aralık 2000'de mafya romanı yazarı Berman'ı evinde 9 mm'lik bir silahla kafasından vurulmuş buldu. 30 Eylül 2001'de ise Galveston Körfezi'nden başı, kolu ve bacakları kesilmiş bir ceset çıktı. Ceset Durst’un yakın arkadaşı Morris Black'e aitti. Tutuklanan Durst’un evinde 9 mm tabanca ve kanlı testere ele geçirildi.

Sandviç çalarken yakalandı

Durst’un ev sahibi, ‘‘Ben onu kadın sanıyordum. Uzun saçları vardı ve entari giyiyordu’’ dedi. Cani emlakçıyı bu defa ikinci eşi Debrah'ın 300 bin dolarlık kefaleti kurtardı. Milyarder katil, tutuksuz yargılanırken iki hafta önce kayıplara karıştı. Ve parasız kalıp sandviç çalmaya kalkışınca yakayı ele verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle