GeriDünya Sandalyeye bağlanan kadından dava
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sandalyeye bağlanan kadından dava

Sandalyeye bağlanan kadından dava

İskoçya’da kamuya ait bir su ürünleri merkezinde çalışan DeeAnn Fitzpatrick adlı kadın, 2010 yılında erkek meslektaşları tarafından bir sandalyeye bağlanarak fotoğrafının çekildiği şikayetiyle iş mahkemesine başvurdu.

Eski iş yerinin bir kamu kuruluşu olması nedeniyle İskoç hükümetine dava açan Fitzpatrick, delil olarak ağzının bantlanarak sandalyeye bağlandığı fotoğrafı da verdi.

Kanada vatandaşı Fitzpatrick, ofisteki ırkçı dilden ve kadın düşmanı cinsiyetçi yorumlardan şikayet edince erkek iş arkadaşlarının kendisini cezalandırmak için bunu yaptığını ifade etti.

Sandalyeye bağlanan kadından dava

Fitzpatrick olayın yaşandığı dönem konuyu patronuna taşıdığını ancak yetkili kişinin, “Çocuklar çocukluk yapmış” diye meseleyi geçiştirdiğini de ileri sürdü.

Sandalyeye bağlanan kadından dava

Suçlanan isimlerden Reid Anderson basına açıklama yapmadı. Bir diğer isim Jody Paske ise “Bunlar yalan iddialar. Olayı bile hatırlamıyorum. Olduysa bile ofis içinde bir şaka. Suistimal durumu yok” diye kendisini savundu. İskoç milletvekili Rhoda Grant ise “Bu korkunç. Nutkum tutuldu. İşler kontrolden çıkmış gibi gözüküyor” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle