GeriDünya Sakal derdine lazerli çare
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sakal derdine lazerli çare

Sakal traşından nefret eden erkeklere müjde. Her sabah lavabonun başında traş olma derdine son. ‘Alexandrite’ adlı yeni bir yöntemle lazer ışınları kullanılarak ömür boyu sinek kaydı traşa kavuşmak artık mümkün.

Londra'da uygulanmaya başlanan yeni yöntem erkeklerin büyük ilgisini çekti. Traş bıçağından sonsuza dek kurtulmak isteyen erkekler bu yöntemi uygulayan klinik önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Lazer ışınıyla kıl köklerini yakma ve bir daha çıkmasını önleme esasına dayanan yöntem 15 dakikalık seanslar halinde uygulanıyor. Kıl köklerindeki melanin pigment kalıntıları yakılarak yok ediliyor. Lazerle yakma işlemi saniyenin binde biri aralıklarıyla yapıldığı için cildin diğer yerlerine zarar vermiyor. 6-8 seanslık uygulama sonunda tüyler tamamen yok oluyor. Uygulama için tüyün en az 2 mm uzunlukta olması gerekiyor.

Londra'daki Harley Medical Group kliniği yetkilileri, lazer tedavisinin erkekler arasında sakal traşından başka, göğüs ve sırt kıllarından kurtulmak için de kullanıldığını söylediler.

Lazerin tüy ve kılların yok edilmesinde uygulanması tamamen bir rastlantıya dayanıyor. Lazer ışınıyla deney yapan ve ışını yanlışlıkla eline kaydıran bir bilim adamı bir süre sonra o bölgenin kelleştiğini görünce buluşunu bu yöne kaydırdı.

Lazer tedavisinin bir seansı uygulanan bölgeye göre 150-200 sterlin (60-80 milyon lira) arasında değişiyor. Yüzdeki tüylerin yok edilmesi 1600 sterline (640 milyon lira) mal oluyor.Yorumları Göster
Yorumları Gizle