GeriDünya Şaka gerçek oldu Öğretmenine Porsche hediye etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şaka gerçek oldu Öğretmenine Porsche hediye etti

ÖĞRENCİLERİNE günün birinde zengin olduklarında kendisini unutmamaları şeklinde şaka yapan Amerikalı öğretmene yıllar sonra bir öğrencisi Porsche marka otomobil hediye etti.

Öğretmen Lary Lease'in bir gün sınıfta şaka yoluyla ‘‘zengin olursanız benim Porsche'mi isterim’’ demesini asla unutmayan 36 yaşındaki Robert Sullivan, sürekli olarak haberleştiği öğretmenine bir süre önce ne renk Porsche'e istediğini sordu. Öğretmen, bu defa da eski öğrencisinin kendisiyle şaka yaptığını zannederek, şarap rengi otomobil sevdiğini söyledi. Geçen hafta öğretmenini yemeğe davet ederek, kendisine otomobili teslim eden Robert Sullivan, öğretmeni Larry Lease'i neredeyse ağlattı. Kendisinden çok şeyler öğrendiği öğretmenini her zaman hatırladığını belirten Sullivan okulu bitirdikten sonra bir müddet işsiz kaldığını ve zor günler geçirdiğini, daha sonra girdiği şirkette başarılı çalışmaları ve şirketin kendisine verdiği hisse senetleri sayesinde milyonlarca dolar kazandığını anlattı.

Öğretmeninin yaptığı şakayı tatlı bir hatıra olarak sürekli hatırladığını belirten Sullivan, öğretmenine verdiği 50 bin dolarlık otomobili küçük bir jest olarak gördüğünü, öğretmeninin kendisine verdiği bilgilerin ise milyonlarca dolara bedel olduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle