Dünya Haberleri

DÜNYA

  Saddam'ın sarayına roket saldırısı

  Hürriyet Haber
  14.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  IRAKLI Şii muhalifler, Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in Sarayı'na roket saldırısı düzenlediğini iddia etti. Irak ise yaptığı açıklamada dün sabaha karşı Bağdat'ın El-Karkh semtinde yerleşim birimlerine 8 roket saldırının düzenlendiğini, olayda 3 yaşındaki bir kız çocuğunun öldüğünü, 4 kişinin de yaralandığını açıkladı. Irak Yönetimi, saldırıdan İranlı ajanları sorumlu tuttu.

  Irak'ta İslam Devrimi için Yüksek Konsey (SCIRI) tarafından yapılan açıklamaya göre, saldırıda Saddam'ın ikametgahlarından biri olan Cumhuriyet Sarayı'na 5 roket fırlatıldı. Diğer dört roket ise hükümet binalarını hedef aldı. SCIRI'dan yapılan açıklamada, saldırının ‘Saddam’ın Iraklı Şiilere uyguladığı zulme misilleme olduğu' ifade edildi.

  Irak İçişleri Bakanlığı ise Bağdat'ın yerleşim bölgesi olan El-Karkh'da önceki gece yarısından sonra saat 00.35'te 8 roket saldırısının gerçekleştiğini doğruladı. Roketlerin iki eve ve bir otomobile isabet ettiği, saldırıda 3 yaşındaki bir kız çocuğunun öldüğü, 4 kişinin ise yaralandığını bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı