GeriDünya Saddam'a işkence
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saddam'a işkence

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’e hücresinde sürekli ve zorla, içinde kendisinin de canlandırıldığı ‘South Park’ adlı çizgi filmin izlettirildiği ortaya çıktı.

Filmde, şeytan ve eşcinsel sevgilisi olan Saddam Hüseyin dünyayı birlikte ele geçirmeye çalışıyor.

South Park’ın yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone, eski diktatörün kaldığı hapishanedeki Amerikan deniz piyadelerinin kendisine verdiği bilgiye göre, soykırım suçlaması ile yargılanan Saddam Hüseyin’e geçen sene dava boyunca sürekli bu filmin izlettirildiğini söyledi. Kendisine gelen bilgileri güvenilir olarak nitelendiren Stone, "Sanırım bu film Saddam’ı mutlu etmiştir" demekten geri kalmadı.

ABD’nin South Park adlı bir kasabasındaki 4 ilkokul öğrencisinin macerelarının işlendiği çizgi dizi, sert politik hicivleri ile biliniyor. Çizgi dizinin ‘South Park: Bigger, Longer and Uncut’ adıyla 1999 yılında çekilen sinema filminde ise ‘Terrence ve Phillip’ adlı çizgi dizi karakterleri yüzünden başlayan ABD ve Kanada savaşı işleniyor.

Filmin ana kahramanlarından Kenny ölüp cehenneme gittiğinde ise Şeytan ve Saddam’ı aynı yatakta buluyor. Filmde eşcinsel sevgili olarak gösterilen Saddam ve Şeytan’ın dünyayı ele geçirme planları yaptığı vurgulanıyor. Bol yergili filmde Microsoft’un patronu Bill Gates’in vurularak öldürüldüğü bir sahne de yer alıyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle