GeriDünya Saat dünyasının kalbi Baselworld’da attı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saat dünyasının kalbi Baselworld’da attı

Saat dünyasının kalbi Baselworld’da attı

Dünyanın en önemli saat fuarlarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl 100 yaşını kutlayan ‘Baselworld’, 23-30 Mart tarihleri arasında 1 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı. Fuarda Türk markaları büyük ilgi gördü.

İSVİÇRE’nin Basel kentinde dünyanın dört bir yanından bin 300 firmanın stant açtığı fuarda Türkiye’yi ‘Essa Grup’ dört markayla temsil etti. Essa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çevik, sergide Türk saat markalarına gösterilen yoğun ilgiden memnun kaldıklarını ifade etti. 1970’te İstanbul Tahtakele’de 7 metrekare dükkanda işe başladıklarını belirten Çevik, şunları söyledi:

Saat dünyasının kalbi Baselworld’da attı

“Biz ikinci jenerasyon olarak 7 kıtada 52 ülkede 14 bin 300 bayiye hizmet veriyoruz. Bundan beş yıl önce dünyaya açıldık. 1998 yılından itibaren ilk ‘Daniel Klein’ sonra ‘Freelook’, ‘Santa Barbara&Polo Racquet Club’ ve ‘Sergio Tacchini’ markalarının lisansını alıp dünya pazarına girdik. Bu yıl 4. kez ‘Baselworld’ fuarına katıldık. Dünyanın önemli saat fuarlarının diğer bir adresi olan ‘Hong Kong Saat Fuarı’na da 5-9 Eylül tarihlerinde beşinci kez katılacağız. Asya ülkelerinde saatlerimiz çok beğeniliyor. 120’den fazla saat modellerinde 6 farklı renk ‘Swarovski’ taşları, organik cam, lens kullanımı, modaya uygun ve fiyatların ekonomik olmasıyla ürünlerimizi dünyada tüketiciyle buluşturuyoruz. Sloganımız olan ‘Her şey için moda’, ‘Şaşırtıcı cazibe’ isimleriyle markalarımızı Kim Kardashian gibi tanınmış ünlüler de kullanıyor. Yıllık satış adedinde 1.5 milyonu şimdiden geçtik. Saat üretim ve satışıyla beraber modayı yakın takip edip gözlük, cüzdan, çanta sektöründe kendi tasarımlarımızla yapılan ürünlerimiz ayrı bir ilgi görüyor. Artık Türkiye’nin dünya saat sektöründe iddialı olduğunu herkese gösterdik.”

Saat dünyasının kalbi Baselworld’da attı

‘Baselworld’ fuarına en çok komşu ülkeler Almanya, Fransa, İtalya ve Asya ülkelerinden ziyaretçi geldi. Saatlerle birlikte, değerli taşlar, takı ve mücevherler de sergilendi. Fuarı, 70 ülkeden 4 binden fazla basın mensubu takip etti. Fuarda en çok klasik modeller ilgi gördü.

SON 24 SATTE BUNLAR OLDU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle