GeriDünya Rusya'ya karşı ekonomik savaş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rusya'ya karşı ekonomik savaş

Rusya'ya karşı ekonomik savaş
refid:12322176 ilişkili resim dosyası

Rusya'da 26 kişinin yaşamını yitirdiği hidroelektrik santrali ve İnguş Cumhuriyeti'nde 19 kişinin öldüğü emniyet müdürlüğü binasını havaya uçurma saldırılarının sorumluluğunu Çeçen isyancılar üstlendi. Çeçen isyancılar Rusya'ya karşı yeni bir savaş başlattıklarını da açıkladı. İsyancılar, Rusya ile mücadele etmek için yeni bir strateji belirlediklerini ve Rusya'nın her bölgesinde saldırılar düzenleyeceklerini açıkladı.

PUTİN FELAKET BÖLGESİNE GİTTİ

Sibirya'nın Hakasya bölgesinde bulunan Rusya'nın en büyük hidroelektrik santralinde meydana gelen kazada ölü sayısı da 26'ya yükseldi.       

49 KİŞİ HALA KAYIP

Rusya Olağanüstü Haller Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Sayano-Şuşenskaya hidroelektrik santralinin su basan türbin odasından dün gece çok sayıda cesedin çıkarıldığı, kaybolanların sayısının 49'a düştüğü kaydedildi.

Santralde hayatlarından halen ümit kesilmeyen kaybolanların bulunması için binden fazla kurtarma görevlisinin çalıştığı belirtildi. Ancak yetkililer, donma noktasındaki suda 4 günden sonra hayatta kalabilme ihtimali bulunmadığına dikkati çekiyor.

PUTİN BÖLGEYE GİTTİ

Rusya Başbakanı Vladimir Putin de, Sibirya'nın enerji gereksinimlerinin yaklaşık yüzde 10'unu karşılayan santralde incelemelerde bulundu.

Santraldeki onarım çalışmaları sırasında meydana gelen güçlü patlama  sonucunda türbin odasını su basmıştı. Yetkililer, türbindeki bir hatanın ve  pompalardaki basıncın artmasının patlamanın olası nedenleri arasında bulunduğunu kaydediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle