Dünya Haberleri

DÜNYA

  Rusya'da en tepedeki güç: falcılar

  Hürriyet Haber
  16.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin'in ülke yönetiminde falcıların hizmetine sık sık başvurduğu biliniyordu ancak Rusya'nın bir numaralı adamının attığı her adımda falcılara danıştığı, yani falcıların ülke yönetiminde çok önemli bir role sahip oldukları yeni ortaya çıktı. En gelişmiş bilgisiyarlarla çalışan, psikoloji uzmanı eski KGB uzmanlarından oluşan falcıların Yeltsin'in güvenliğinden başlayarak günlük olarak yapacağı işlere kadar pek çok konuda büyük söz sahibi olduğu anlaşıldı.

  RUHLARA, CİNLERE TAKTI

  Yeltsin'in Rusya'yı mistik bir şekilde yönetmesiyle ilgili son habe Komsomolskaya Pravda gazetesinde yayınlandı. Yeltsin'in eski korumalarında astrolog Georgiy Rogozin'le görüşen gazete böylelikle Kremlin'in ilginç bir sırrını daha deşifre etti.

  Rogozin'in anlatımına göre, Yeltsin özellikle 1993-1996 yılları arasında doğaüst güçlere ve kadere fanatik bir şekilde inanmaya başladı. Bunun ardından Kremlin'de AFB olara bilinen Federal Güvenlik Ajansı içinde ve General Rogozin yönetiminde astroloji bölümü kuruldu. Astroloji bölümünde, çoğu eski Sovyet döneminde psikoloji alanında çalışmış KGB subayları görev aldı. Bölümün emrine ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un elinde bulunan cinsten üstün nitelikli bir bilgisayar verildi. Ve Yeltsin'in çevresindeki tüm insanlar burada fişlendi. Ardında astrologlar, bu kişilerin ve Yeltsin'in davranışlarını astrolojik tahminler, ya da kısac falla birleştirerek yakın bir gelecekte neler yapabilecekleri konusunda tahminlerde bulunmaya başladılar.

  Nitekim bir keresinde Moskova içinde kortejiyle gezen Yeltsin aniden durarak binlerce insanın bulunduğu Tverskaya caddesinde arabasından indi. Fakat astrologların bilgisayarı bu ihtimali önceden tahmin ettiği için gerekli güvenlik önlemleri zamanında alınabildi. Yani bilgisayarın fal tahmini esas alınarak Tverskaya caddesindeki yüksek binaların çatılarına dürbünlü tüfekli keskin nişancılar yerleştirildi. Böylelikle Yeltsin sürpriz gezisini hiçbir tehdit altına girmeden rahatlıkla yapabildi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı