Dünya Haberleri

DÜNYA

  Rusya, Suriye'deki IŞİD hedeflerini Hazar Denizi'nden vurdu

  hurriyet.com.tr
  07.10.2015 - 14:45 | Son Güncelleme:

  Rusya, Suriye'deki IŞİD hedeflerinin Hazar Denizi'nde konuşlandırılan Rus savaş gemilerinden fırlatılan uzun menzilli füzelerle vurduğunu açıkladı. 

  Rus televizyonlarından canlı yayınlanan bir toplantıda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i bilgilendiren Savunma Bakanı Sergey Şoygu, dört savaş gemisinden 26 füze atıldığını belirtti.

  Rusya, Suriyedeki IŞİD hedeflerini Hazar Denizinden vurdu

  Rusya Devlet Başkanı Putin toplantıda ABD, Türkiye, Suudi Arabistan, İran ve Irak'la işbirliğini sürdürme talimatı verdi.

  Rusya, Hama ve İdlibde hava saldırıları düzenlediRusya, Hama ve İdlib'de hava saldırıları düzenledi

  Denizden bu sabah gerçekleştirilen saldırı sırasında 11 hedefin vurulduğunu belirten Şoygu, ''Edindiğimiz bilgilere göre hedeflerin tümü imha edildi. Kamu binaları zarar görmedi'' dedi.

  Reuters'ın haberine göre Putin, Suriye'deki operasyonlarının sonucu hakkında bir değerlendirmede bulunmak için henüz çok erken olduğunu kaydetti.

  ‘30 EYLÜL'DEN BU YANA TOPLAM 112 IŞİD HEDEFİ VURULDU’
  Rusya'nın Suriye'de 30 Eylül'de başlattığı hava operasyonunda toplam 112 IŞİD hedefinin vurulduğunu bildiren Şoygu, ''Saldırılarımızın yoğunluğu artıyor'' ifadelerini kullandı.

  ESAD KARADAN VURDU, RUSYA HAVADAN DESTEKLEDİ

  Öte yandan muhaliflerin oluşturduğu Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Rusya'nın bugün Hama ve İdlib'de yoğun hava saldırıları düzenlediğini bildirdi.

  Saldırılarda, Suriye'nin batısındaki, kuzey-güney otoyoluna yakın kasabaların hedef alındığı belirtildi.

  Gözlemevi, Suriye ordusunun ve müttefiki milis güçlerinin muhaliflere karadan saldırdığını, Rusya'nın da hava saldırıları ile rejim güçlerine destek verdiğini duyurdu.

   

  Etiketler: rusya , Hazar Denizi , roket , suriye
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı