Dünya Haberleri

DÜNYA

  Rusya, Alanya’dan gelen bu haberle çalkalanıyor

  Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
  29.06.2017 - 20:49 | Son Güncelleme:

  Rusya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı bu yıl rekor kırmaya devam ederken, ilk sürpriz hadiseler de yaşanmaya başlandı. Rusya’nın Surgut şehrinden tatil için Akdeniz kıyılarına gelen kleptoman karı kocanın, kaldıkları otelden tuhaf hırsızlık girişimi Rusya’da konuşulan bir numaralı konu oluverdi.

  Fontanka haber sitesinin aktardığına göre Rusya’nın Sibirya bölgesi Surgut şehrinden gelen ve Antalya'nın ilçesi Alanya’daki bir otelde tatil yapan Rustam ile Mariya çifti, otelden ayrılacakları gün oda görevlisi çalışanın şüphesi üzerine tanıklar önünde valizleri arandığında ortaya çıkan manzara herkesi şoke etti.

  İki büyük valizin içinden 14 rulo tuvalet kağıdı, plastik su şişelerine aktarılmış 5 litre likörü, iki bornoz, birkaç havluyla terlik, 7 kilo kadar portakal ve en ilginci otelin bahçesinden kökleriyle sökülmüş çiçekler bulundu. Hırsızlığın ortaya çıkartılması ardından kleptoman çiftten çalmak istedikleri eşyaların piyasa değeri 231 dolar tahsil edildikten sonra otelden çıkış yapmalarına izin verildiği bildirildi.

  Rusya, Alanya’dan gelen bu haberle çalkalanıyor

  Yüz kızartıcı hadise Rusya’daki sosyal ağlarda patlayan bomba etkisi yarattı. Yapılan binlerce yorumda “Bu tür kişiler Rusya’nın şerefle haysiyetine işte böyle darbe vuruyor”, "Kendimizi yine gösterdik, yine rezil olduk!", "Oteldeki her şey dahil sistemini harfi harfine uygulamışlar" denmesi dikkat çekti. 

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (29.06.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: almanya
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı