GeriDünya Rüşvete karşı maaşlara % 700 zam
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rüşvete karşı maaşlara % 700 zam

Emniyet teşkilatındaki rüşveti bir türlü önleyemeyen Azerbaycan, son çare olarak trafik ve çevik kuvvet polislerinin maaşlarına yüzde 500 ile 700 arasında zam yaptı. Trafik polisinin maaşı 70 dolardan 350 dolara çıktı.

AZERBAYCAN’da kamuoyu araştırmalarında halkın en çok şikayetçi olduğu kurumların başında gelen emniyet teşkilatında rüşvetin önlenmesi için gösterilen bütün çabalardan bir sonuç alınamayınca, son çare olarak trafik ve çevik kuvvet polislerinin maaşlarına yüzde 500 ile 700 oranında zam yapıldı. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından imzalanan kararname ile yapılan süper zamla, sıradan trafik polisinin maaşı 70 dolardan 350 dolara çıktı. Trafik şubesi ve çevik kuvvetteki polis amirlerinin aylıkları ise rütbelerine göre 400 ile 700 dolar arasında belirlendi. Azerbaycan İçişleri Bakanı Ramil Usubov, başkent Bakü’de yaptığı açıklamada, yapılan bu artıştan sonra rüşvet ve yolsuzluk olaylarına karışan polislere en yüksek cezanın verileceğini söyledi.

ALO RÜŞVET HATTI

Azerbaycan’da halkın polis hakkında yapacağı şikayetler için bakanlık bünyesinde saat 21.00’e kadar hizmet verecek bir telefonla şikayet hattı kuruldu. Azerilerin bu hatta polis hakkında yapacakları her türlü şikayet, anında araştırılacak. Azerbaycan’da sudan bahanelerle sürücülerden rüşvet alan trafik polisinin halkta yarattığı olumsuz izlenimlerin ultra zamdan sonra yok olup olmayacağı merakla beklenirken, zam en çok yolların korkulu rüyası haline gelen trafik polisine günlük olarak verdikleri ’şirinlik’ten kurtulacaklarını ümit eden şehirlerarası dolmuş sürücülerini sevindirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle