GeriDünya Rus polisi Kafkasya bölgesinden 10 kişiyi arıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rus polisi Kafkasya bölgesinden 10 kişiyi arıyor

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Domodedova Havaalanı'nda düzenlenen terörist saldırıyla ilgili olarak polisin 10 kişilik bir şüpheli listesi hazırladığı bildirildi.

Adı açıklanmayan bir polis yetkilisi, Rus haber ajansı RİA Novosti'ye yaptığı açıklamada, "Dedektifler şu anda mevcut delillerin Kuzey Kafkasya'ya uzandığı konusunda emin" dedi.

Rusya'nın saygın ekonomi gazetelerinden Kommersant da bugün konuyla ilgili yayımladığı haberde, polisin yaptığı inceleme sonucunda Rusya'nın Stavropol bölgesindeki soyadı Razdobudko olan bir şüphelinin kimliğini tespit ettiğini kaydetti.

Kommersant, Razdobudko'nun "Nogay Tugayı veya Cemaati" olarak bilinen ekim ayında dağılan terörist bir örgütün mensubu olduğunu belirterek, "Polis, Razdobudko'nun saldırıyı organize eden ve hatta bizzat yapan kişi olabileceğini belirtiyor" ifadesine yer verdi.

Stavropol polisi de gazeteye yaptığı açıklamada, Razdobudko'nun havaalanı saldırısı nedeniyle arandığı bilgisinin yerel polise dağıtıldığını vurguladı.

Saldırının sorumluluğunu şu ana kadar üstlenen olmadı. Rusya Başbakanı Vladimir Putin dün yaptığı açıklamada, saldırının Çeçenistan ile bağlantılı olmadığını söylemişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle