Dünya Haberleri

DÜNYA

  Rus Lider Putin, Rumları korkuttu

  ANKA
  05.02.2006 - 14:35 | Son Güncelleme:

  Rusya Devlet Başkanı Putin’in "Rus turistleri Kuzey Kıbrıs’a yönelecek" uyarısının ardından Rum Yönetimi, vize prosedürünü basitleştirmek için bir komisyon kurdu. Rus turistlerine Larnaka Havaalanında vize verilmesi üzerinde durulduğu belirtildi.

  Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Kıbrıs Rum Kesimince Rus turistlerine uygulanan vizeye dikkat çekerek, "Turistler Kuzey Kıbrıs"a yönelecek" uyarısını yapması, Rum Kesimi’nde telaş yarattı. Rum Yönetimi, vize prosedürünü basitleştirmek üzere bir komisyon kurdu.

  Papadopulos Yönetimi, Rus Devlet Başkanı Putin’in vize uyarılarını ciddiye alarak vize prosedürünün basitleştirilmesi için ne gibi önlemlerin alınabileceğini araştırmak üzere bir komisyon kurdu. Komisyon’un Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanlıkları bünyesinde kurulduğu belirtilirken, Rus turistlere Larnaka Havaalanında vize verilmesi üzerinde durulduğu bildirildi.

  Vladimir Putin, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında Rum Yönetiminin vize uygulamalarından yakınmış ve Rus turistlerin Kuzey Kıbrıs ve Türkiye’ye yönelebilecekleri uyarısında bulunmuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı