GeriDünya 'Rus askerleri Ukrayna sınırını yanlışlıkla geçti'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Rus askerleri Ukrayna sınırını yanlışlıkla geçti'

'Rus askerleri Ukrayna sınırını yanlışlıkla geçti'
refid:27079956 ilişkili resim dosyası

Ukrayna sınırı geçen 10’dan fazla Rus askerini yakaladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun Minsk’te yapacakları görüşmeye saatler kala yaşanan gelişmede Kiev, tutuklu askerlerin çağrılarının yer aldığı görüntüleri yayınladı. Rusya ise askerlerin sınırı 'yanlışlıkla geçtiklerini' ifade etti.

Ukrayna’da yaşanan iç savaşın Rusya ile ilgili olmadığını, Rus basınının gerçekleri çarpıttığını ifade eden Rus askerler, Rusya Devlet Başkanı Putin’den Ukrayna’ya asker göndermesini durdurmasını talep ediyor.

SINIRI YANLIŞLIKLA GEÇTİLER
Rusya Savunma Bakanlığı askerlerin gözaltına alındığını doğruladı, sınırı ise yanlışlıkla geçtiklerini bildirdi.

Interfax’a konuşan Rusya Savunma Bakanlığı kaynağı, Rusya-Ukrayna sınırında görev yapan askerlerin donanımsız olduğunu ve sınır işaretlerinin olmadığı bölgede sınırı yanlışlıkla geçtiğini açıkladı. Rus askerler herhangi bir direnç göstermeden Ukraynalı askerlere teslim oldu.

Bugüne kadar benzer şekilde 500’den fazla Ukrayna askerinin yanlarında silah ve araçları olduğu halde sınırı geçtiğini, isteyenlere geri dönüş için izin verildiğini hatırlatan kaynak, “Biz o zaman yüksek sesle ilan etmedik. Basitçe dönmek isteyenlere güvenli bölgeye geçişlerine izin verdik?” bilgisini verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle