GeriDünya Rum Yönetimi Sözcüsü: Çözüm istiyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rum Yönetimi Sözcüsü: Çözüm istiyoruz

Kıbrıs Rum yönetimi sözcüsü Kipros Hrisostomidis, Kıbrıslı Rumların BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın sunduğu plana büyük oranda hayır demelerinin, çözüm istemedikleri anlamına gelmediğini savundu.

Hrisostomidis, Rum ve Yunan televizyonlarının sandık başında yaptıkları anketlerin Rumların yüzde 80'e yakın oranda hayır dediklerini duyurmalarından sonra bir açıklama yaptı.  Kıbrıs Rum yönetimi sözcüsü Kipros Hrisostomidis, bu sonucun kimseyi üzmemesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:
  
''Bu sonuç, ne hiç kimseyi sevindirmeli ne de üzmelidir. Neticede,demokratik bir biçimde halkoylaması yapılmıştır. Bu sonuç, Rum halkının çözüm istemediğini göstermez. Kıbrıs (Rum) halkı bu sorunun çözümünü istiyor, ancak yönteme karşı çıkıyor. Biz bundan sonra da, Kıbrıs sorununun çözümü için çabalarımızı sürdüreceğiz.''  

MEGA TV: ''RUMLARI 'HAYIR' DEMEYE  GÜVENLİK ENDİŞESİ SEVK ETTİ'

Yunanistan ve Rum kesiminde yayın yapan Mega televizyonu, düzenlediği kamuoyu araştırmasının Rumların yüzde 75'inin güvenlik endişesiyle ''hayır'' dediğini ortaya çıkardığını duyurdu.
  
Mega, Rumların yüzde 13'ünün Kıbrıslı Türklerle ayrı yaşamak isteği, yüzde 7'sinin Rum lider Tasos Papadopulos'un tutumu ve yüzde 5'inin de çözümün kendilerine getirmesi olası ekonomik yük nedenleriyle Annan planını reddettiklerini bildirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle