GeriDünya Rum Politis Gazetesi: KKTC ile Kırgızistan doğrudan uçuş planlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rum Politis Gazetesi: KKTC ile Kırgızistan doğrudan uçuş planlıyor

KKTC ile Kırgızistan arasında doğrudan uçuş planlandığı, bu yöndeki bilgilerin Rum yönetimini alarma geçirdiği bildirildi.

Rum Politis gazetesi, Rum yönetiminin Dışişleri Bakanı Erato Kozakou Markulli'nin Kırgızistan ziyaretinin “alışılagelmiş bir yurt dışı ziyareti” olduğunu söylemesine karşın, bu ziyaretinin tesadüf olmadığını yazdı.

Kırgızistan ile KKTC'nin uzun zamandan beri 15 Ekim tarihinde iki ülke arasında doğrudan uçuşların başlayacağını duyurmayı planladıklarını belirten gazete, uçuşların başlayacağına dair açıklamanın aynı gün yapılması konusunda anlaşmaya varıldığını kaydetti.

Habere göre, Rum Dışişleri Bakanlığına ulaşan bu bilgiler, hükümetin alarma geçmesine neden oldu.
Bu arada, Rum yönetimi sözcüsü Vasilis Palmas, Markulli'nin ziyaretine ilişkin açıklamasında, ziyaretin, “hükümetin yabancı devletlerle ilişkilerin güçlendirilmesi çabası” çerçevesinde gerçekleşeceğini söyledi.

Palmas, ziyaretin, “Kırgızistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesini önleyici nitelik taşıdığı yönünde basında yer alan haberlerle” alakalı olmadığını belirtti.

Kırgızistan ve Suriye'nin, Güney Kıbrıs'ın önem verdiği ülkeler olup olmadığı sorusuna karşılık Palmas, “uluslararası toplumun tüm ülkelerinin kendileri için önemli olduğunu” kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle