GeriDünya Römer Bündnis seçim için çağrı yaptı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Römer Bündnis seçim için çağrı yaptı

Römer Bündnis seçim için çağrı yaptı

1978 yılında aşırı sağcı Nasyonal Demokrat Parti'nin (NPD) Frankfurt'ta güçlenerek politikada belirleyici olmasını önlemek için kurulan 'Römer Bündnis' (Romalı Birlik), Frankfurtlular'a 6 Mart Pazar günü Hessen eyaletinde düzenlenecek yerel seçimlerde sandığa gitmeleri çağrısı yaptı.

Römer Bündnis, adını Frankfurt Belediye Meclisi'nin de yeraldığı Roma Meydanı'ndan alıyor. Aktif çalışmalar nedeniyle yabancı düşmanı NPD'nin, Frankfurt'a ayak basamadığını anımsatan 'Römer Bündnis' şu çağrıyı yaptı:

"Gruplara yönelik insanlık düşmanlığı tehlikesi günümüzde de ortadan kalkmadı. Bugün mülticiler ve göçmenler ile onlara yardım etmek isteyen insanlar bu düşmanlığı hissediyor. İnsan hakları etnik kökene göre kısıtlandığı zaman herkes kaybeder. Demokrasi sürecini güçlü kılmak için, politika ve yönetimde insan haklarını kalıcı kılmak için, mülteciler ve göçmenlerin sıkıntılarını politikaya ve seçim propagandalarına alet edilmesini önlemek için, toplumun sorunlarını en zayıf kesimin yarattığı yönündeki propagandalara karşı sandığa gidin. İnsancıl ve akıllı düşünerek demokratik partileri seçin.
Das Römerbergbündnis
Harald Fiedler (Alman Sendikalar Birliği (DGB) Frankfurt am Main Başkanı) 
Johannes zu Eltz (Frankfurt Katolik Şehir Dekanı) 
Dr. Achim Knecht (Frankfurt Protestan Şehir Dekanı)
Gabriele Scherle (Protestan Provost Frankfurt) 
Jennifer Marställer (Frankfurt Musevi Toplumu Müdürü
Rebekka Rammé (Frankfurt Gençlik Birliği - Stadtjugendring Başkanı)"

Yorumları Göster
Yorumları Gizle