GeriDünya Romanya'da büyücüler ayaklandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Romanya'da büyücüler ayaklandı

Romanya'da büyücüler ayaklandı
refid:16699264 ilişkili resim dosyası

Romanya'da sayıları hayli fazla olan falcı ve büyücülere 1 Ocak 2011 itibariyle vergi geldi. Fal ve büyücülük yaparak geçimini sağlayanlar kazançlarının vergisini de ödemek zorunda.

BÜYÜCÜLER AYAKLANDI/FOTO HABER

Romanya Devlet Başkanı Trayan Başesku'nun kazançlarını vergilendirmesine sinirlenen falcılar ve büyücüler, hükümete karşı kazan kaldırdı.

Ülkenin dört bir yanından gelen falcılar ve büyücüler, Tuna nehri kenarında toplanarak Başkan Başesku ve ekibine karşı büyü yaptı. Hükümeti büyülemek için Tuna nehrine zehirli mandrake filizleri dikildi.

Drakula'nın ülkesi olan Romanya'da fal ve büyü, günlük yaşamın çok önemli bir parçası. Devlet Başkanı Trayan Başesku ve ekibi büyüden korunmak için çarşamba günleri pembe renkli elbiseler giymeye başladı.

Romanyalı büyücüler adına konuşan büyücü Alisia: "Hükümetin çıkardığı yasa çok aptalca. Neredeyse hiç para kazanamıyoruz ki, nasıl vergi ödeyelim."

Ancak hükümetin falcı ve büyücülere vergi yasasına destek veren büyücüler de mevcut. Bu yasa sayesinde büyücülüğün uluslararası bir ün kazanacağına inanıyorlar.

Romanya'da halkın yüzde 80'i büyü ve fala inanıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle