GeriDünya Robocop’lu karantina
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Robocop’lu karantina

Robocop’lu karantina

Batı Afrika’da başlayarak yayılan Ebola virüsünün büyük salgına dönüştüğü Liberya’da başkentin 50 bin kişilik bir semti karantina altına alındı. Semti terk etmek isteyenlere robocop giysili polisler, göz yaşartıcı gazla ve ateş ederek müdahale etti. Başkent Monrovia’da karantina altına alınan West Point semtinde yaşayanlar, Ebola'ya yakalanarak ölmek veya polis kurşunuyla ölmek arasında seçim yapmak zorunda kalıyorlar.

TÜM SEMTTE KARANTİNA UYGULAMASI BAŞLADI - FOTO GALERİ

DÜNYA Sağlık Örgütü (WHO) Ebola’dan ölenlerin sayısının 1350’yi geçtiğini açıklarken, virüsün en çok etkilediği ülkelerden Liberya’da dehşet verici sahneler yaşanıyor. Başkent Monrovia’da karantina altına alınan yaklaşık 50 bin kişilik semti West Point’te büyük bir isyan var. Karantina bölgesini hem karadan hem denizden çevreleyen polis ve asker güçleri kimsenin dışarı çıkmasına izin vermiyor. Zaman zaman da biber gazı ve gerçek mermiyle müdahalede bulunuluyor. West Point’teki felaket tablosu, karantina hastanesinin geçen hafta yağmalanmasıyla büyüdü. Hükümetin sağlık önlemlerine inanmayan bir grup hastaneyi basıp, Ebolalı hastaların kan bulaşan yataklarını sokaklara attı. Bazı hastalar da firar etti. Bunun üzerine tüm semtte karantina uygulaması başladı.

AÇIZ VE KORKUYORUZ

Son olaylarda yaralanan 4 kişiden birinin, bacağından gerçek mermiyle vurulduğu iddia ediliyor. Yakın semtlerden de takviye güvenlik güçlerinin sevkedildiği bölgede, 13 yaşındaki Alpha Barry’nin “Yiyecek hiçbir şeyimiz yok ve korkuyorum” sözleri yaşanan felaketi özetledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle