GeriDünya Resmi 230 gayri resmi 10 bin ölü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Resmi 230 gayri resmi 10 bin ölü

Son belirlemelere göre, kasırga resmi sayıya göre toplam 230 kişinin ölümüne yol açtı. Ancak, ölü sayısının 10 bin dolayında olduğu tahmin ediliyor.

FEMA’ya göre evsiz kalanların sayısı 274 bin kişi. Ancak, en az 1 milyon kişinin evsiz kaldığı ifade ediliyor.

Yaklaşık 1 milyon kişinin felaket nedeniyle yer değiştirmek zorunda kalabileceği belirtiliyor.

Katrina, Fransa’nın yarısı büyüklüğünde, 235 bin kilometrekarelik bir alana hasar verdi. New Orleans kentinin yüzde 80’i sular altında kaldı.

Meksika Körfezi’ndeki petrol platformları ve kuyularından 711’i kapatıldı. Kasırganın bölgeyi vurmasından bu yana 6 gün geçmesine rağmen, geçen hafta sonu körfezdeki ham petrol üretiminin yaklaşık yüzde 80’i yapılamadı.

Bölgedeki maddi hasar 100 milyar dolar.

New Orleans’ı terk etmek istemeyen bir içki sever şarap şişesine koyduğu not ile bira istedi. Bir bot ile şehri dolaşan Doğal Hayatı Koruma Dairesi’nden Curt Belton’un bulduğu notta, ‘Lütfen bize kasa dolusu buz gibi bira gönderin, şaraba düştük’ diye yazıyordu. Belton, notu yazan adamı buldu. Fakir adamın yanında kendisine birkaç gün yetecek içkisi olduğunu ifade eden Belton, ‘Kurtarılmak istemiyorlar. Hayvanlarını veriyorlar’ diye isyan etti.

Bu yılın ilk altı ayını küçük çocuklara taciz suçlamasıyla mahkemelerde geçiren pop müziğinin kralı Michael Jackson, Katrina kasırgası hakkında bir şarkı yazdığını ve afetzedelere yardım için bir single piyasaya süreceğini açıladı.

Dert dinledi

Eski Başkan Bill Clinton, Houston’da felaketzedelerin dertlerini dikkatle dinledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle