GeriDünya Reform yapsalardı bunlar olmazdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Reform yapsalardı bunlar olmazdı

Reform yapsalardı bunlar olmazdı
refid:17096095 ilişkili resim dosyası

İSLAM Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Libya’da bütün insani ve İslami değerlere ters düşen insanlık dramı yaşandığını söyledi. Filipinler’de bulunan İhsanoğlu, şöyle konuştu:

KADDAFİ SAVAŞACAĞINI AÇIKLADI (WEB TV)

KADDAFİ BEKLENEN KONUŞMASINI YAPTI - FOTO GALERİ  

İŞTE KADDAFİ'NİN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

 

Büyük bir insanlık dramı

Aşırı güç kullanımını şiddetle kınıyoruz. Sivillere karşı kullanılan bu aşırı güç nedeniyle halka yönelik bir katliam var. Uçaklar, ağır silahlar kullanılıyor. Bu, bütün insani ve İslami değerlere ters düşen bir insanlık dramıdır. Libyalı makamların bir an evvel şiddet kullanımını ve sivil halkı hedef almasını durdurmasını istiyorum. Libya makamları, barışçıl bir yöntemle halkın meşru taleplerini dikkate almalıdır. İnsan öldürme yerine diyalog kurulmalıdır. BM’de İKT üyesi ülkelerin daimi temsilcilerini toplantıya davet ettim. Bir dizi faaliyette bulunacağız. Libya sefirine endişelerimi ilettim.

Domino toplantısı

Artık İKT içinde konuya ilişkin toplantı yapma ihtiyacı doğmuştur. Bunun için çalışmalar başlattık. Artık hiçbir Ortadoğu ülkesi yarınının, bugüne ve düne benzemeyeceğini, yarınının tamamen farklı olacağını görmelidir. Artık bu değişimin, reformların barışçıl bir şekilde gerçekleşmesi lazım. İKT olarak şartımızda ve 10 yıllık eylem planımızda halkların meşru taleplerinin barışçıl bir şekilde ifade edilmesinin sağlanmasını belirledik. Bunları yapmadıkları için halk hareketleri oluyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle