GeriDünya Putin'in intikamı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  104
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Putin'in intikamı

Putin'in intikamı
refid:9681862 ilişkili resim dosyası

Türkiye'yi "Çuval olayı" şoke etmişti. Rusya'yı ise "20 Haziran olayı"... Şimdi, Gürcistan operasyonunun, Başbakan Putin'in uykularını kaçıran "20 Haziran olayı"yla da bağlantısı olup olmadığı tartışılıyor.

20 Haziran 2008'de yaşanan olay

NYT: Rusya, Güney Osetya'ya füze yerleştirdi

20 Haziran günü, Ruslar için karanlık bir gün olmuştu. Gürcistan'da Barış Gücü'nde görev yapan 4 Rus askeri, Gürcü güçler tarafından araçlarından ite kaka indirilmiş, silahları ellerinden zorla alınmış, yerlere yatırılıp, üzerlerine çıkılmış, kolları bağlanmış ve ciddi şekilde tartaklanmıştı. 

Gürcistan güçleri tarafından, Abhazya ile tampon bölgede izinsiz silah geçirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan Rus askerlerinin bu muameleye maruz kalırken çekilen görüntüleri ise dünya televizyonlarında yayınlanmıştı. Rus televizyonları da bu görüntüleri ekrana getirmişti.

Rus askerler Rusya'nın tepkisi üzerine serbest bırakılmıştı.

İLK TAHRİK     

Putinin intikamı


O günlerde Ruslar'ı çileden çıkaran olay, Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in uykularını kaçırdığı biliniyor. O günden sonra geceleri rahat uyuyamadığı söylenen Putin'in, yakın çevresine "O olay sırasında, bu görüntüleri kim çekti? Dağın tepesinde, o anda hangi muhabir orada bulunabiliyordu? Bu görüntüler hangi maksatla tüm dünyada yayınlandı?" sorularını sorduğu ve bunun "planlanmış, açık bir tahrik" olduğunu söylediği de Rus basınında yer aldı.

Şimdi ise Rus medyası, Gürgistan operasyonunun, "20 Haziran olayı"yla da bağlantısı olup olmadığını sorguluyor.
 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle