GeriDünya Pulitzer Trump haberlerine
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pulitzer Trump haberlerine

Pulitzer Trump haberlerine

GAZETECİLİĞİN en prestijli ödülü sayılan ABD’deki Columbia Üniversitesi tarafından verilen Pulitzer Ödülleri’nin bu yılki sahipleri açıklandı.

 New York’ta 101’inci kez verilen Pulitzer Ödülleri’ne ABD Başkanı Trump’la ilgili haberler damga vurdu.

WSJ’NİN TÜRKİYE HABERLERİ FİNAList

 Ulusal Habercilik Ödülünü, ABD Başkanı Trump’ın iddia ettiği gibi bağışlarında cömert olup olmadığını araştırdığı makalesiyle Washington Post gazetesinden David Fahrenthold kazandı. Fahrenthold, ayrıca seçim kampanyası sırasında Trump’ın kadınları aşağıladığı sözlerinin olduğu 2005 yılına ait videoyu ortaya çıkararak büyük ses getirmişti.

 Uluslararası Habercilik Ödülü,  Donald Trump’ın kazanmasına yardımcı olmak için Rusya’nın seçimlere siber saldırılar ile müdahale ettiği iddialarını konu alan ‘Rusya’nın siber gücü ABD’yi nasıl işgal etti’ başlıklı makaleyi de içeren ‘Rusya’nın karanlık sanatları’ yazı dizisiyle New York Times’ın oldu. Wall Street Journal gazetesi ise aynı dalda Türkiye’deki siyasi gündemi takip eden haberleriyle finalistler arasına girdi, ancak ödül almadı.

 Kamu Hizmeti Ödülü, New York’ta polis zoruyla evden çıkarılma düzenlemelerinin yapıldığı bölgelerdeki ayrımcılığı ve tahliyelerin kötüye kullanıldığını ortaya çıkaran haberleriyle New York Daily News çalışanlarına ve ProPublica adlı araştırma grubuna verildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle