GeriDünya Primakov adaylıktan çekildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Primakov adaylıktan çekildi

Primakov bugün yaptığı açıklamada, kararının nedeninin, „toplumun, medeni idealler ve gerçek demokrasiden çok uzak olması“ olduğunu belirtti.

Daha önce seçime aday olduğunu açıklayan Primakov, Aralık ayında yapılan Duma seçimlerinde, liderliğini yürüttüğü hareketin başarısız kalması üzerine bu düşüncesini yeniden gözden geçirmeye karar vermişti.

Bugün kararını açıklayan Primakov, açıklamasında, „Benim için karar vermek çok güç oldu. 17 Aralık Duma seçimlerinin ve yeni Duma’nın toplanmasının ardından, toplumumuzun medeni idealler ve gerçek demokrasiden ne kadar uzak olduğunu gördüm. Bunun, devlet başkanlığı seçimine kadar geçecek bir-iki ay içerisinde de normalleşeceğini zannetmiyorum“ dedi.

Primakov, yarıştan çekilmesinin, deneyimlerini Rusya yararına kullanmayacağı anlamına gelmediğini de kaydetti.

Primakov, şu anda Devlet Başkan Vekili olan Vladimir Putin’in, dönemin Devlet Başkanı Boris Yeltsin tarafından başbakanlığa atanmasına ilişkin devlet başkan adayları arasında yapılan kamuoyu yoklamalarında birinci çıkıyordu. Ancak Putin’in sahneye çıkması ve desteğini yüzde 50’nin üzerine çıkarmasının ardından gerilere düştü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle