GeriDünya Prens William, eksi 4 derecede sokakta yattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Prens William, eksi 4 derecede sokakta yattı

İNGİLTERE Prensi William'ın, evsizleri daha iyi anlayabilmek için soğuk bir kış günü eksi 4 derecede sokakta yattığı ortaya çıktı.

Londra sokaklarındaki evsizlerin ‘kaba’ yaşamları hakkında deneyim sahibi olmak isteyen Prens William, Blackfriars Bridge'de soğuk bir kış gecesi uyku tulumunun içinde ve çöp bidonlarının dibinde sabahladı.

Centrepoint adlı evsizlere yardım kuruluşu tarafından düzenlenen organizasyon çerçevesinde, sokak turlarına çıkan Prens William, alkol bağımlıları ve evsizlerle bir süre sohbet etti.

Evsizlerin sorunlarını dinleyen ve evsiz olmanın nasıl bir şey olduğunu merak eden Prens William, özel asistanı ve Centrepoint Yönetim Kurulu Başkanı Seyi Obakin'ı da yanına alarak, soğuk bir kış gecesi çöp bidonlarının dibinde uykuya daldı.

Müstakbel Kral'ın sokakta yattığını doğrulayan Saray sözcüsü, Prens'in uyuşturucu kullanımı, evsizlik ve akıl sağlığı gibi sorunlarla mücadelede önemli roller üstlendiğini ve amacının sokaktaki ‘kaba’ yaşama dikkat çekmek olduğunu vurguladı.

AZ DAHA EZİLECEKTİK


Prens'in yanı başında yatan Centrepoint Yönetim Kurulu Başkanı Seyi Obakin, “En korkuncu, sokak temizleme makinasının üzerimizden geçeceği hissettiğimiz anlardı.

Rahat ve sıcak yatağımdan uzakta, soğuk bir kış gecesi dışarda. Benim için oldukça korkunç bir deneyim oldu” dedi.

Obakin, amaçlarının insanlara geceleri soğukta yatmanın ne demek olduğunu anlatmak ve sorunun farkındalığını arttırmak olduğunu sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle