GeriDünya Popçunun eleştirisi Putin’i kızdırmadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Popçunun eleştirisi Putin’i kızdırmadı

Popçunun eleştirisi Putin’i kızdırmadı
refid:14885053 ilişkili resim dosyası

Rusya’nın ünlü pop müzik grubu ‘DDT’nin solisti Yuriy Şevçuk, Başbakan Vladimir Putin’i yüzüne karşı eleştirerek ülkeyi şoke etti. Rus başbakan ise soğukkanlı yanıtlar verdi.

Putin, 7 ünlü müzik grubunun temsilcilerini önceki gün kabul etti. Şevçuk toplantı başlar başlamaz ülkedeki yolsuzlukları ve yayılan protesto gösterilerine karşı güvenlik güçlerinin artan baskısını hatırlatınca aralarında şöyle bir diyalog geçti:

Putin: Yuriy, bu bir provokasyon.
Şevçuk: Öyle uygun görüyorsanız varsın provokasyon olsun. Bende vatandaş olarak bir dizi soru birikti. Mesela ifade özgürlüğüne ne oldu? Basın öyle bir hâl aldı ki, Rus medyası artık sadece masal anlatıyor. Bir yandan da polis devleti olduk.

Putin: Bitti mi?
Şevçuk: Şimdilik bitti.

Putin: Demokrasi olmadan ülkemizin ileri gidemeyeceğine ben de canı gönülden inanıyorum. Ama insanlar yönetimi protesto ederken diğer vatandaşlara da saygı duymalı. Muhalefet gösterisi birilerinin reklam kampanyası olmamalı.

Bu sözler üzerine Şevçuk, su dolu kadehini kaldırarak, müzik festivali için salonda bulunan çocuklara döndü ve “Ülkemizde tek parti iktidarı olmasın, Rusya’da demokrasiye içelim” dedi. Putin yine istifini bozmadı ve su bardağını kaldırarak “Kadehimizde demokrasi var zaten” diye cevap verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle